WWW.MOLDOVAJOB.COM

1 2021
Economist secția reglementare și control conformitate

HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Obiectivul postului: Asigurarea conformării activității Băncii cu legislația în vigoare, actele normative ale BNM, precum şi actele normative interne ale Băncii.

Responsabilități:
Elaborează și actualizează actele normative interne ale băncii în domeniul conformităţii;
Coordonează actele normative interne supuse consultării în cadrul băncii;
Monitorizează şi testează conformitatea pe baza unor testări relevante şi notifcă rezultatele în conformitate cu liniile de raportare stabilite;
Verifică dacă noile produse şi proceduri sunt conforme cu cadrul legal şi de reglementare;
Emite avize la proiectele de acte normative recepţionate de bancă pentru avizare;
Monitorizează actele legislative şi normative publicate în Monitorul Oficial al RM;
Instruieşte personalul băncii în domeniul conformităţii;

Cerințe:
Studii superioare economice sau juridice;
Cunoaşterea reglementărilor legale interne/internaţionale în domeniul bancar specifice sferei proprii de activitate;
Cunoaşterea standardelor şi practicilor interne si internaţionale în domeniul conformităţii si al riscurilor operaţionale;
Cunoaşterea limbilor română, rusă şi engleză (mediu);
Vechime în muncă minim 2 ani în sistemul bancar, preferabil în domeniul conformităţii, control intern sau juridic;

Beneficii:
Grafic de lucru 9.00-18.00, luni-vineri;
Salariu competitiv (bonusuri), tichete de masă;

Cei interesați sunt rugați să expedieze CV-ul la adresa de e-mail: rr50@search4staff.com ; indicând codul VESC .

Detalii la nr.: 062101257

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Vânzător-casier produse alimentare (or. Chișinău)

Merceolog (or. Chișinău)

Business System Analyst

Vânzător-casier produse alimentare (or. Ialoveni)

Operator-contabil

Șef department Conformitate

Șef secție dezvoltare e-produse

Specialist gestiune riscuri

Specialist secție dezvoltare produse bancare