WWW.MOLDOVAJOB.COM

2 2020
Manager Construcții Capitale

Professional Construction / Project Manager

Petrom-Moldova este în căutarea unui candidat pentru suplinirea poziției vacante de Manager Construcții Capitale (Professional Construction / Project Manager)

Responsabilități principale:
Gestionarea cap-coadă a proiectelor de construcție/reconstrucție sau modificare a clădirilor sau a echipamentelor din cadrul benzinăriilor din rețeaua Petrom;
Coordonarea proiectelor de dezvoltare a rețelei la toate etapele aferente: concept, proiectare, obținere de permise și dare în exploatare;
Colaborarea din numele companiei cu instituțiile de stat în cadrul proiectelor gestionate;
Elaborarea planurilor și graficelor, bugetelor de reparare capitală a activelor;
Pregătește documentația necesară și organizează verificarea și recepția finală a lucrărilor;
Gestionează documentația tehnică a imobilelor și o furnizează la solicitare pentru obținerea diferitor premise;
Responsabil de procedurile referitoare la documentația tehnică, standardele tehnice pentru reparatii și deservirea activelor;
Participă la elaborarea schițelor și conceptelor pentru noi obiecte;
Pregatește caiete de sarcini pentru licitațiile organizate în domeniul construcțiilor;
Coordonează contractorii și efectuează verificări pentru lucrările executate;
Colectează documentația necesară la finalul lucrărilor;
Participă la selecția contractorilor în cazul licitațiilor;
Participă la predarea-primirea Stațiilor de alimentare cu carburant sau a altor active din gestiune;
Etc.

Profilul candidatului ideal:
Studii universitare în domeniul tehnic;
Experiența în poziții similare 3 - 5 ani;
Licența în inginerie civilă/industrială (constituie un avantaj);
Buna cunoaștere a Legislației din domeniu;
Vorbitor fluent în limba Română și Rusă; (Engleza- constituie un avantaj);
Permis de conducere Categoria B;
Cunoștințe bune a calculatorului (MS - Excel, Word, Power Point), (Autocad- ar constitui un avantaj)
Persoană bine organizată, cu abilitați de comunicare și coordonare între colegi, autorități, parteneri și contractori;
Abilitatea de a gestiona simultan cîteva proiecte în paralel și în termenii stabiliți;
Orientat spre rezultat, rezistent la stres;
Proactiv și cu spirit de echipă.

Oferta noastră:

O echipă minunată;
Salariu motivant;
Bonusuri de performanță;
Program flexibil de muncă;
Spațiu de oficiu modern și dotat cu toate resursele necesare;
Tichete de masă;
Asigurare medicală privată;
Cursuri de dezvoltare.

Cei interesati sunt invitati sa aplice prin transmiterea unui CV si a unei scrisori de intentie la urmatoarea adresa de email: hr.md@petrom.com
Vor fi contactate doar persoanele care corespund cerinţelor înaintate.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Product Manager (Bancar)

Manager vînzări B2B (servicii creditare)

Agent vînzări (tehnica agricolă)

Agent Vânzări (produse pentru vinificație)

Specialist Resurse Umane

Responsabil Vânzări (zona Chisinau)

Șef department vînzări (produse cosmetice)

HR-Manager

Technical Manager CIS Countries

MANAGER DEPARTAMENT ACHIZIȚII