WWW.MOLDOVAJOB.COM

14 2019
ADMINISTRATOR DE SISTEM

Secţia Retea și Echipamente
Departamentul Tehnologii Informationale

Mobiasbanca OTP Group S.A.

Misiune post: Asigurarea funcţionării în continuu a sistemelor informaționale

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:
Configurarea, testarea şi suportul echipamentelor LAN/WAN şi a serviciilor aferente;
Consultarea administratorilor de sisteme informatice asupra problemele apărute;
Controlul fluxului de date bancare prin intermediul reţelei (divizarea prioritarilor pe fluxuri de date,
validarea fluxurilor noi, etc.);
Contribuirea la instalarea sistemelor internet, email şi a altor servere de aplicaţii în producţie;
Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi, crearea modificărilor de
configuraţie de zi cu zi.

Experienţa profesională:
Studii superioare şi experienţă în domeniul IT de minimum 2 ani:
a. sisteme operationale server Windows, Linux.;
b. sisteme MS - Active Directory, Exchange, WSUS;
c. sisteme backup - Tape Library;
d. sisteme de virtualizare - VM Ware.
Experienţa în domeniul bancar de minimum 1 an va fi un avantaj;
Cunoștințe tehnice în domeniul Tehnologiilor Informaționale.

Profilul candidatului:
Abilităţi de lucru în echipă şi individual;
Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;
Cunoaşterea limbilor română, engleză.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenţie la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Inginer deservire utilaj frigorific

(System Administrator)

Web Developer (back-end)

IT System Administrator

Specialist în Instrumente Electrice

Coordonator Securitate Informaţională

Programmer

Analist Sisteme Informatice

Designer web/printing (perioadă determinată)