WWW.MOLDOVAJOB.COM

14 2019
Analist Sisteme Informatice

Departamentul Proiecte si Organizare

Mobiasbanca OTP Group S.A.

Beneficiile pe care le oferim:
Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale
al sistemului informațional al băncii;
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Principalele responsabilităţi:
al core-banking-ului;
Gestiunea planificărilor lucrărilor în vederea elaborării, organizării şi derulării de testare funcţională
şi omologare bancară aferente core-banking-ului;
Acordarea suportului privind versiunile de livrare în teste şi producţie aferente mentenanţei evolutive
şi corective a core-banking-ului;
Realizarea dezvoltărilor SAS (rapoarte, tabele, datamart-uri);
Efectuarea testelor de integrare si acordare a suportului utilizatorilor băncii sau realizarea testelor
funcţionale şi de calificare (omologare);
Elaborarea specificaţiilor funcţional-tehnice aferente SAS conform cerințelor business;
Conceperea şi redactarea livrabilelor aferente change management (proceduri, manualul
utilizatorului, comunicare, formare, etc.) sau acordarea asistenţei pentru realizarea lor şi
participarea la asistenţa acordată la punerea in funcţiune.

Cerinţe:
Studii superioare profil economic sau in domeniu tehnologiilor informaționale;
Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani;
Experiența in realizarea proiectelor ce țin de implementarea, dezvoltarea și/sau mentenanța
sistemelor informatice, va reprezenta un avantaj;
Cunoștințe medii/avansate ale limbii engleze;
Gândire inovativa, capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida;
Rezistența la sarcini repetitive și stres;
Flexibilitate și autodezvoltare.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Manager Achiziții pe piața Europeană or. Bălți

(System Administrator)

Web Developer (back-end)

IT System Administrator

Specialist în Instrumente Electrice

Reprezentant vanzari (Balti)

Ofiţer Secţie Securitate Fizică

Şef Secţie Securitate Fizică

TRAINER PENTRU COPII

Şef secţie Contencios şi Afaceri Interne