WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
Expert Dezvoltarea Piețelor și Market Intelligence

HR-Consulting (www.search4staff.com) este în căutare de specialist pentru compania ce se ocupă de promovarea vinurilor de calitate, gestionarea producerii vinurilor cu IGP și DOP; asistență și consultanță sectorului vitivinicol al Republicii Moldova.

Responsabilități:
● Elaborarea proiectelor de strategii și planuri de acțiuni anuale privind promovarea produselor pe piețele externe, China și alte piețe din Asia. Asigurarea și monitorizarea implementării lor;
● Examinarea studiilor de marketing, sondajelor, rapoartelor privind tendințele de piață, cererile consumatorului final, canalele de vânzări și alte studii de piață relevante domeniului de competență;
● Organizarea şi coordonarea campaniilor de promovare, evenimentelor/manifestărilor, expozițiilor, concursurilor și altele;
● Asigurarea asistenței și conlucrarea cu producătorii de produse vitivinicole din RM. Conlucrarea cu agențiile de creație, event și BTL, producători de POSM;
● Elaborarea rapoartelor cu privire la rezultatele campaniilor de promovare, evenimentelor, studiilor de piață și altor rapoarte;
● Organizarea logisticii și transportului produselor vinicole și POSM materiale;
● Prezentarea/promovarea sectorului vitivinicol și brandului companiei la evenimente naționale și internaționale.

Cerințe:
● Studii: superioare în domenii relevante (marketing și logistica, economică sau vanzari și export);
● Experienţă profesională: minim 5 ani în domeniul marketing și promovare, preferabil şi experienţă în domeniul vitivinicol sau exportului pe piețe asiatice;
● Să deţină cetăţenia Republicii Moldova şi domiciliul stabil în Republica Moldova;
● Să cunoască limba română, limba rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
● Să întrunească calităţi profesionale şi capacităţi organizatorice;
● Să dispună de abilităţi de lucru cu informaţia, analiză şi sinteză, consultare, instruire, prezentare, comunicare eficientă, lucru în echipă.;
● Să cunoască Microsoft Office, Outlook, bazele de promovarea SMM.

Compania oferă:
● Salariu motivant;
● Spor de performanţă;
● Telefonie mobilă asigurată;
● Colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
● Dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

Cei interesați pot transmite CV la adresa email: sv50@search4staff.com ; În CV indicați codul postului vacant: MI

Telefon de contact : 060102909

CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi invitați la interviu.

Vă mulțumim pentru timpul acordat.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Coordonator Parc Auto

Consilier evaluator

Şef Secție

Social Media Manager

Brand Manager

Analist Sisteme Informatice

Business Analyst

Vânzător Consultant Regiunea Centru(Strășeni, Criuleni, Rezina, Hîncești)

Reprezentant Vânzări B2B în Chișinău

Health, Safety and Environment Coordinator