WWW.MOLDOVAJOB.COM

 Полный текст вакансии

23 июля 2019
Traducător italiană-franceză - Chisinau

E-mail: olipceanu@veoworldwide.ro

Candidatul ideal:
Cunoști limbile franceză și italiană? Ești atent la detalii și îți dorești să te implici într-un proiect nou și provocator? Te așteptăm în echipa VEO!

Caracteristicile cheie necesare reușitei pe această misiune sunt:
- Nivel avansat de limbă franceză și limbă italiană (minim B2);
- Bune cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office;
- Atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză, acuratețe în exprimare, exigență și rigurozitate.

Descrierea jobului:
În acest rol vei fi responsabil(ă) să efectuezi traduceri din italiană în franceză.

În calitate de Traducător spaniolă-franceză, principalele misiuni vor fi:
- Activități de traducere din italiană în franceză a instrucțiunilor de utilizare, a etichetelor pentru o gamă variată de produse (inclusiv a documentelor tehnice de specialitate), cu respectarea regulilor de tehnoredactare corespunzătoare;
- Verificarea calitativă a traducerilor și finalizarea acestora în timp util.

Și pentru că valorificăm implicarea și dorința de a învăța, oferim următoarele beneficii:
- Formare la nivel internațional;
- Pachet care include beneficii financiare și non-financiare;
- Feedback și coaching din partea responsabililor direcți;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Sală de relaxare. Atunci cand ai o pauză în timpul zilei te poți bucura de o masă de foosball, PlayStation și Green Corner;
- Vineri tematice și alte activități bazate pe conceptul "Happy people at work".

Descrierea companiei
12 ani de experiență, peste 800 de colegi în 12 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria, Ucraina, Tunisia şi Cipru. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 11 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

РАСПЕЧАТАТЬ_PRINT  /  СОХРАНИТЬ_SAVE

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Похожие вакансии:

Mенеджер по продажам на английском, немецком,французском, итальянском или испанском рынках

СРОЧНО! РАБОТА на круизных лайнерах!

Продавец-консультант

Диспетчер звонков

Junior Game Designer

Работа для студентов

Operator vorbitor limba germana (nu call centru)