WWW.MOLDOVAJOB.COM

20 2019
Ofițer recuperare creanțe(Colector)

HR-Consulting (search4staff.com) la solicitarea clientului sau, companie renumită în creditare, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Responsabilităţi principale:
Contactarea telefonică a debitorilor cu intarzieri față de termenele de plata stabilite in contract;
Negocierea planului / programului de recuperare a creantelor;
Monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu debitorii;
Raportarea stadiului colectarii / recuperarii creantelor din portofoliu;
Consilierea clientilor si informarea acestora in legatura cu aspectele specifice platilor;
Sesizarea / Investigarea suspiciunilor de frauda identificate in activitatea zilnica;
Colaboreaza cu toate departamentele companiei in scopul atingerii obiectivului individual, precum si a solutionarii spetelor intalnite in activitatea de colectare;
Utilizarea tuturor istrumentelor de colectare (telefon, SMS, email) in vederea realizarii target-ului;

Aptitudini si competente necesare:
Studii superioare (diploma licenta) de preferat economice sau juridice;
Experienta în sectorul financiar-bancar ( preferabil);
Experiența în colectarea creanțelor (preferabil);
Rezistența la stres;
Simt analitic si inițiative;
Foarte bune abilitați de comunicare si negociere;
Orientare către client;
Cunostinte in operare P.C. MS Office (Excel, Word, Internet);

Compania oferă:
Pachetul social (asigurare sociala, asigurare medicală);
Tichete de masă;
Salariu fix + bonusuri lunare si anuale;
Grafic flexibil de muncă;
Un colectiv prietenos și tânăr;
Traininguri specializate; Calatorii internationale asigurate din contul companiei;

Dacă sunteți interesat vă rugăm să ne transmiteți CV la adresa tt50@search4staff.com ; Vă rog să specificati codul postului vacant Ctt în tema emailului.

Telefon: +373 69638007

Candidații selectați vor fi chemați pentru interviu.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Chief Accountant (International Company)

Expert Creditare

Senior Application Specialist

Contabil Import

Consilier evaluator

Şef Secție

Analist Sisteme Informatice

Business Analyst

Contabil pentru proiect international (1 an)