WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
Sef Centru Ipotecar

Centru Ipotecar
Departamentul Retail Management şi Monitorizare

BC MOBIASBANCĂ Groupe Société Générale S.A.

Misiune post: Administrare Centru Ipotecar

Beneficii care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Oficiul exact în centrul Chișinăului;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Marti-Simbata, 08:30-17:30).

Responsabilități:
Promovarea constanta a principiilor de calitate și imaginea Centrului Ipotecar. Asigura sporirea
gradului de conștientizare și motivare a colaboratorilor aflați în subordine cu privire la calitate;
Gestionarea, monitorizarea și dezvoltarea resurselor Centrului Ipotecar (staff, tehnic, logistic,
financiar, etc.) în scopul deservirii calitative a clienților;
Asigurarea consultaţiilor clienţilor VIP asupra avantajelor procurării imobilelor prin intermediul Centrului Ipotecar şi beneficierea de credit ipotecar. Cunoaşterea informaţii despre oferta privind creditele ipotecare ale Băncii şi propune clienţilor soluţia corespunzătoare;
Asigurarea intermedierii relațiilor între clienţii Centrului Ipotecar şi potenţiali parteneri pentru încheierea tranzacţiei, asistarea şi participarea activa la întâlniri. Negocieri privind preţul imobilului, condiţiile de transfer a proprietăţii, condiţiile legale ale tranzacţiei;
Stabilirea, coordonarea, optimizarea și dezvoltarea relațiilor de colaborare cu partenerii Centrului Ipotecar;
Monitorizarea activitatii corespondenților Centrului Ipotecar din regiuni;
Propunerea acțiunilor de dezvoltare, perfecționare și simplificare a proceselor aferente activității Centrului Ipotecar;
Studiază continuu piața imobiliară în baza datelor de care dispune, dar şi prin studierea materialelor de specialitate publicate (ziare, reviste, brosuri). Determină dinamica generală a pieţei, prin utilizarea studiilor de piata. Se documentează referitor la concurenţa existentă pe piaţă.

Cerinţe:
Experienţă financiar-bancară minim 3 ani;
Cunoaşterea produselor ipotecare ale Băncii;
Cunoaşterea pieţei imobiliare locale;
Cunoaşterea tehnicilor de promovare;
Cunoaşterea legislaţiei Republicii Moldova cu privire la ipotecă şi alte acte legislative din domeniu;
Limba engleză nivel avansat, inclusiv terminologie economico-financiară va fi un avantaj.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Reprezentant Vânzări B2B în regiunea Centru

Consilier evaluator

Şef Secție

Analist Sisteme Informatice

Business Analyst

Vânzător Consultant Regiunea Centru(Strășeni, Criuleni, Rezina, Hîncești)

Reprezentant Vânzări B2B în Chișinău

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău

Health, Safety and Environment Coordinator

Ofiter BCM (Business Continuity Management)