WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
Business Analyst

Banca Comercială Mobiasbancă Groupe Societe Generale S.A.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi:
Efectuează analiza cerințelor business elaborate de catre subdiviziunile băncii în vederea definirii
specificaţiilor functionale pentru construirea efecientă a sistemelor informatice, inclusiv identificarea
cerintelor prin intilniri cu subidiviziunile solicitante, precum si in baza analizei documentatiei
legislative si tehnice specifice domeniului financiar - bancar;
Contribuie la detalierea cerințelor business si redactarea acestora impreuna cu echipa de
dezvoltatori in vederea validarii specificatiilor functional-tehnice;
Identifică și propune soluții alternative pentru optimizarea proceselor de business și a proiectelor,
Asigură coordonarea si gestiunea echipei responsabile pe perioada efectuării testelor funcționale a
noilor dezvoltări;
Asigură monitorizarea procesului de realizare a tuturor livrabilelor tehnice aferente unei dezvoltări;
Oferă suport clientului intern/subidiviziunea băncii pentru pregătirea si comunicarea modificării prin
activitatea de Change Management;
Asigură urmărirea post implementăre a dezvoltărilor sistemelor informatice instalate pe mediile de
producție in scopul rezolvării eventualelor disfuncționalități;
Acordă asistenţă utilizatorilor din cadrul băncii, pentru a permite identificarea si abordarea corecta
si la timp a eventualelor disfunctionalitati.

Cerinţe:
Studii superioare în domeniul economic sau tehnologiilor informaționale;
Experiență de minim 2 ani în domeniul bancar;
Experienţă în domeniul proiectelor va reprezinta un avantaj;
Cunoștințe privind sistemele de gestiune a bazelor de date, va reprezenta un avantaj;
Cunoaşterea limbilor română şi engleză;
Abilități de a asigura comunicarea cu echipa business și echipa tehnică;
Abilități de formulare sau redare în formă scrisă a cerințelor business detaliate.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Reprezentant Vânzări B2B în regiunea Centru

Consilier evaluator

Şef Secție

Analist Sisteme Informatice

Vânzător Consultant Regiunea Centru(Strășeni, Criuleni, Rezina, Hîncești)

Reprezentant Vânzări B2B în Chișinău

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău

Health, Safety and Environment Coordinator

Ofiter BCM (Business Continuity Management)