WWW.MOLDOVAJOB.COM

21 2019
Analist Sisteme Informatice

Departamentul Proiecte si Organizare

Banca Comercială Mobiasbancă Groupe Societe Generale S.A.

Beneficiile pe care le oferim:
Acordarea suportului privind identificarea, analiza şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale
al sistemului informațional al băncii;
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Principalele responsabilităţi:
Participă în gestiunea planificărilor lucrărilor ce țin de elaborarea, organizarea şi derularea de
testare funcţională şi omologare pe sistemul informațional al băncii, inclusiv acorda suport privind
versiunile de livrare în teste şi producţie aferente mentenanţei evolutive şi corective;
Realizarea dezvoltărilor în aplicația de raportare a băncii (rapoarte, tabele, datamart-uri) și
elaborarea specificaţiilor funcţional-tehnice aferente conform cerințelor business;
Realizarea unui diagnostic (proces şi/sau structură) pe un domeniu specific: analiza unui proces,
analiza misiunilor unei entităţi, analiza unor date etc.
Conceperea şi redactarea livrabilelor aferente change management (proceduri, manualul
utilizatorului, comunicare, formare, etc.) sau acordarea asistenţei pentru realizarea lor şi punerea in
funcţiune;

Cerinţe:
Studii superioare profil economic sau in domeniu tehnologiilor informaționale;
Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani;
Experiența in realizarea proiectelor ce țin de implementarea, dezvoltarea și/sau mentenanța
sistemelor informatice, va reprezenta un avantaj;
Cunoștințe medii/avansate ale limbii engleze;
Gândire inovativa, capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida;
Rezistenta la sarcini repetitive și stres;
Flexibilitate și autodezvoltare.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Customer Care Executive

Chief Accountant (International Company)

Automation Junior Developer

IT Helpdesk Team Leader

Automation and DevOps Developer

Reprezentant Vânzări B2B în regiunea Centru

Expert Creditare

Ofițer recuperare creanțe(Colector)

Senior Application Specialist

Contabil Import