WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
Specialist Departamentul Logistică

Cerinte:
- Cunoasterea limbii engleze, cunoasterea limbii germane va constitui un avantaj;
- Cunostinte operare PC;
- Responsabil, atent la detalii;

Responsabilitati de baza:
- Organizarea si gestionarea proceselor de expeditie internationala;
- Optimizarea permanenta a costurilor legate de expedieri;
- Negocierea ratelor cele mai avantajoase de transportare a marfii;
- Menţinerea unei legături strinse cu prestatorii de transport, filialele (termene de livrare, cantitati, rute de transport);
- Urmarirea comezilor, verificarea statuturilor, actualizarea informatiei in sistema;
- Verificarea corectitudinii documentelor de insotire a marfii (scrisoarea de trasura, CMR, declaratii vamale, etc.)

Se ofera:
- Salariu avantajos si prinzuri achitate;
- Pregatire profesionala, suport continuu;
- Mediu de lucru bine organizat;
- Oficiu in centrul orasului.

Va rugam sa expediati CV pe adresa de email :cv-mjc@grafit.md

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Manager Relații Instituții Financiare Internaționale

AUDITOR SENIOR

Şef Secție

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău

CASIER SUPERIOR în magazinul METRO Chişinău 1 (Râşcani)

Health, Safety and Environment Coordinator

Manager comunicare

Reprezentant Vânzări B2B în regiunea Centru