WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
AUDITOR SENIOR

DEPARTAMENTUL AUDIT

Banca Comercială Mobiasbancă Groupe Societe Generale S.A.

Misiune post: Auditul operaţional, de conformare, financiar, metodologic, lucrări de verificare şi analiză.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi:
Efectuează controale de audit independente a activităţii subdiviziunilor structurale ale Băncii;
Evaluează, monitorizează şi analizează riscurile aferente activităţilor desfăşurate de Bancă;
Analizează şi sistematizează informaţiile obţinute în urma controalelor efectuate, redactează şi
prezintă către Şeful Departamentului Audit şi Managementul Băncii rapoartele privind controlul
(de pre-diagnostic şi diagnostic), raportele de misiune specială, precum şi rapoartele de urmărire
a măsurilor întreprinse in urma controlului petrecut;
Prezintă către Şeful Departamentului şi Managementul Băncii informaţia operativă privind situaţia
şi siguranţa sistemelor de control intern în Bancă, înainteză propuneri privind îmbunătăţirea
acestora;
Efectuează, la indicaţia Şefului Departamentului Audit, controale tematice solicitate de către CEO
sau alt organ împuternicit;
Efectuează controlul respectării tuturor actelor normative şi reglementărilor legislaţiei în vigoare
(Regulamentele şi instrucţiunile Băncii Naţionale a Moldovei şi CNPF, Codul Fiscal, Standardele
Naţionale de Contabilitate etc.) de către toate subdiviziunile Băncii, precum şi de către toţi
colaboratorii acestora.

Experienţă profesională:
Studii superioare cu profil economic, de preferinţă în audit sau contabilitate.
Experienţă de muncă în controlling, audit extern / intern de minim 3 ani;
Cunoaşterea actelor normative ale BNM, a sistemelor, metodologiei şi procedurilor de control
intern din cadrul instituţiilor bancare;
Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint;
Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;
Certificarea ACCA / CIA va constitui un avantaj;
Competențe analitice dezvoltate, experiență în aplicarea abordării bazate pe riscuri în cadrul
misiunilor de audit.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Şef Secție

Account Manager

Social Media Manager

WordPress Developer

Brand Manager

Manager de birou

Key Account Manager (companie internationala)

Drupal Developer

Contabil

Office Manager