WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2019
Manager Relații Instituții Financiare Internaționale

DEPARTAMENTUL TRANZACȚII BANCARE GLOBALE

Banca Comercială Mobiasbancă Groupe Societe Generale S.A.

Misiune post: Asigurarea și menținerea relațiilor de parteneriat cu Instituțiile Financiare Internaționale (IFI) și unitățile de implementare a proiectelor internaționale.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi:
Monitorizarea şi analiza programelor de finanţare ale Instituțiilor Financiare Internaționale și
unităților de implementare a proiectelor internaționale;
Iniţierea, gestiunea şi menţinerea relaţiei băncii cu Instituţiile Financiare Internaţionale și unitățile
de implementare a proiectelor internaționale
Gestiunea procesului privind negocierea şi implementarea acordurilor de finanţare cu Instituţiile
Financiare Internaţionale
Monitorizarea portofoliului de proiecte realizate în parteneriat cu Instituţiile Financiare Internaţionale
(linii de credit, proiecte de asistenţă tehnică, etc.)
Asigurarea corespondenţei în cadrul relaţiilor de parteneriat cu Instituţiile Financiare Internaţionale,
pregătirea informațiilor diverse la solicitarea Instituțiilor Financiare Internaționale
Promovarea în cadrul băncii a proiectelor derulate în parteneriat cu Instituţiile Financiare
Internaţionale şi animarea echipelor comerciale în vederea valorificării resurselor atrase.

Experienţă profesională:
Experiență în domeniul bancar minim 2 ani;
Studii superioare cu profil economic;
Cunoștințe ale MS Office la nivelul utilizatorului avansat;
Cunoașterea aprofundată a bazei legislative şi normative în domeniul bancar (Legea Instituţiilor
Financiare; Legea privind reglementarea valutara; Regulamentele si Instrucțiunile BNM privind
operațiuni valutare și relații externe etc.);
Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

CONTABIL

AUDITOR SENIOR

1

Specialist administrație

Şef Secție

Arhivar

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău