WWW.MOLDOVAJOB.COM

12 2019
Inginer-șef Electroenergeticăv

Întreprinderea cu capital străin Danube Logistics S.R.L. - Operatorul și proprietarul Portului International Liber Giurgiulești (www.gifp.md) anunță poziția vacantă de:

Inginer-șef Electroenergetică

IMPORTANT
Locul de muncă constituie - Portul International Liber Giurgiulești, situat în s. Giurgiulești, r-nul Cahul. Compania asigură cazare și transport tur-retur.

Scopul general al funcției:
Inginerul-șef Electroenergetică este o funcție de conducere și răspunde de organizarea activităţilor a complexului electric din Port. Este necesar de cunoscut sistemele și rețelele electrice la nivelul de joasă și medie tensiune, tensiuni înalte (un avantaj); motoare electrice, sisteme de protecție, cablaj; Experiență în identificarea rapidă a defectelor, un avantaj ar fi prin conectarea unui laptop la PLC pentru găsirea defectului; Capacitate bună de comunicare, stabilirea caietelor de sarcini privind lucrările de instalare/modernizare a sistemelor acordate către terți, urmărește buna derulare a lucrărilor pe toata durata de desfășurare a proiectului, asistă la punerea în funcțiune a instalațiilor; Experiența în derulare lucrări de automatizări și instalații electrice industriale (realizare tablouri, cablare, punere în funcțiune).

Cerințe:
- Studii superioare tehnice în energetică, management în energetică, electrică, automatizare;
- Experiență relevantă de muncă în domeniu;
- Abilități organizaționale și de comunicare înalt;
- Cunoștințe de limba română și rusă;
- Cunoștințe operare MS Office (Word, Excel).

Atribuții și sarcini de bază ale funcției:
- Coordonarea și monitorizarea prestatorilor de servicii ce execută lucrări de operare și mentenanță a complexului electric din port;
- Monitorizarea, planificarea și coordonarea montării instalațiilor electroenergetice și realizarea probelor pentru punerea lor în funcțiune;
- Intervenirea în timp util pentru depanarea echipamentelor în cazul defecțiunilor accidentale;
- Realizarea lucrărilor de revizie ale echipamentelor și utilajelor de producție și pregătirea documentației necesare, conform planificărilor;
- Propunerea și implementarea soluțiilor de eficientizare energetică.

Persoanele interesate pot transmite CV-l la adresa poștală: hr@danlog.md Informații suplimentare puteți obține la: +(373) 78884030
Prin expedierea CV-ului și a altor documente la adresa poștală susmenționată candidatul consimte implicit la recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelalte documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare. Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de e-mail menționată mai sus. Vă rugăm să nu includeți categorii speciale de date personale, a căror prelucrare ar necesita, în conformitate cu legislația în vigoare consimțământul scris al subiectului acestora.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

AGENT IMOBILIAR

CALL MANAGER

SPECIALIST CONTROLUL CALITĂȚII ȘI SIGURANȚEI ALIMENTARE

IT Helpdesk Team Leader

Bucătar (Chișinău şi or. Ialoveni)

Tehnolog

Ambalator produse din carne

Preparator carne tocată

INGINER-ȘEF TERMINAL PETROLIER