WWW.MOLDOVAJOB.COM

21 2019
IT Architector

Sectia Retea si Echipamente
Departamentul Tehnologii Informationale

BC MOBIASBANCĂ Groupe Société Générale S.A.,

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilități:
Dezvoltarea de arhitecturi de soluții IT pentru rezolvarea cerințelor bancare pe baza sistemelor
existente;
Analiza soluțiilor existente pe piață și oferirea sugestiilor pentru rezolvarea sarcinilor existente;
Analiza și formarea de propuneri pentru optimizarea arhitecturii IT existente;
Supravegherea arhitecturală a proiectelor în curs;
Implicare în testarea soluțiilor IT.

Cerinţe:
Experienta ca arhitect în companii IT sau banci cel puţin 3 ani;
Experiența în implementarea proiectelor IT cu o arhitectură multi-componentă și integrare multiplă;
Cunoașterea metodologiilor de proiectare, descriere a arhitecturii IT;
Experiență practică în proiectarea arhitecturii sistemelor la nivel de companie;
Supervizarea arhitecturala a dezvoltatorilor, a inginerilor de infrastructura și de operare
(administratori);
Integrarea experienței de integrare a sistemelor IT;
Analiza cerințelor de business;
Cunoasterea tehnologiilor și produselor bancare cu amănuntul va constitui un avantaj;

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Java Design Lead

INGINER-ȘEF TERMINAL PETROLIER

Network Engineer

Analist Sisteme Informatice

Programmer

Software Developer

Senior Java Developer

Java Developer

Senior Salesforce developer (full time)