WWW.MOLDOVAJOB.COM

17 2019
Ofiter BCM (Business Continuity Management)

Secția Risc Operațional si Supraveghere Managerială

Banca Comercială Mobiasbancă Groupe Societe Generale S.A.

Misiune post: Activează in calitate de coordonator al continuității afacerii, contribuind la coordonarea, elaborarea şi asigurarea implementării de către toate subdiviziunile Băncii a planurilor de continuitate pentru activitățile critice și vitale precum şi cazurile de gestiune a situaţiilor de criza.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi de baza:
Realizarea obiectivelor stabilite în cadrul procesului de gestiune a situaţiilor de criză și asigurare
a continuității afacerii;
Monitorizează evenimentele ce pot afecta continuitatea activităţii Băncii;
In contextul necesității asigurării continuității activității băncii, participă la gestiunea instrumentului
de BCM inclusiv prin asigurarea disponibilității in regim de 24/7;
Asigură petrecerea periodică a exercițiului Business Impact Analysis cu scopul identificării
activităților critice şi vitale desfășurate în bancă;
Organizează testarea planurilor de continuitate a activităţilor Băncii, centralizează rezultatele
obţinute și propune măsuri de optimizare acolo unde este cazul;
Formează lucrătorii băncii în domeniul de continuitate a afacerii;
Asigură suportul și feedback-ul necesar personalului implicat în asigurarea continuităţii afacerii;
Elaborează rapoarte destinate Top Managementului Băncii, grupului SG precum și comitetelor
specializate etc.
Responsabil de raportarea catre BNM a incidentelor la sistemele IT critice, in termenii prevazuti de
reglementariele BNM.

Cerinţe fata de candidati:
Studii superioare cu profil IT/ telecomunicatii;
Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare, constituie avantaj;
Experienta de activitate pe specialitate minim 2 ani, în sistemul financiar-bancar va constitui un
avantaj;
Cunoştinţe avansate de limbă engleză;
Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Specialist administrație

Manager Relații Clienți Leasing

Sef Direcție

Şef Secție

SPECIALIST CONTROLUL CALITĂȚII ȘI SIGURANȚEI ALIMENTARE

Vânzător Consultant Regiunea Nord (Drochia)

Merceolog (or. Chisinau si or. Ialoveni)

Muncitor Depozit

Depozitar

Administrator Magazin (or. Ialoveni)