WWW.MOLDOVAJOB.COM

24 2019
Şef Secție

Şef Secție
Secția Studii şi Dezvoltare
Departamentul Tehnologii Informaționale

BC MOBIASBANCĂ Groupe Société Générale S.A.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi principale:
Dirijează toate resursele necesare misiunii sale (budget, programatorii secţiei, prestatorii externi
de servicii etc.)
Este responsabil pentru subgrupa respectivă în sistemul informaţional;
Defineşte arhitectura aplicaţiilor, asistă alegerile tehnologiilor informaţionale;
Ia parte activă la determinarea planului IT de perspectivă;
Analizează cerinţele şi resursele IT, sugerează compromise şi priorităţi;
Este responsabil de relaţiile cu managementul clienţilor;
Pune în funcţie instrumentele de reprezentare a sistemelor informatice. Promovează sistemele
informatice împreună cu iniţiatorii sistemului şi business analiştii.
Promovarea principiilor calităţii la toate etapele ciclului de management: planificare, organizare,
conducere, control şi aplicare a acţiunilor de îmbunătăţire
Sporirea gradului de conştientizare şi motivarea personalului cu privire la calitate
Respectarea stricta a prevederilor actelor normative interne;

Cerinţe:
Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaţionale;
Experiență în domeniul tehnologiilor informaţionale 4 ani;
Cunoaşterea fluentă a limbilor: română, engleză şi rusă;
Cunoştinţe în limbaje de programare, medii si alte tehnologii moderne de programare;
Cunoştinţe în sisteme de gestionare a bazelor de date;
Cunoaşterea regulilor şi a noţiunilor de securitate informaţională;

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Asistent Marketing Manager

Consilier evaluator

AUDITOR SENIOR

Manager Relații Instituții Financiare Internaționale

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău

CASIER SUPERIOR în magazinul METRO Chişinău 1 (Râşcani)

Health, Safety and Environment Coordinator

Pricing analyst

Specialist Departamentul Logistică

E-Commerce Customer Support