WWW.MOLDOVAJOB.COM

12 2018
MARKETING MANAGER ( Hotel ★★★★★)

Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Cunoștințe și Competențe:
● Studii superioare, preferabil economice sau de marketing,
● Experiență similară postului de 3 ani în altă companie,
● Legislația specifică domeniului hotelier și comerțului electronic,
● Cunoașterea regulilor de scriere a diverselor tipuri de materiale (comunicare presă, invitație, articole, etc.),
● Cunoașterea regulilor de administrare și menținere a conturilor de social media,
● Cunoașterea aplicațiilor de monitorizare a traficului pe internet,
● Competențe de web-design și administrarea site-urilor,
● Cunoașterea limbilor romana, rusa si engleza,
● Tehnici de vânzare şi de negociere

Responsabilităţile principale:
● Asigură componentele mixului de marketing (oferta de servicii, politica de preţuri, comunicare şi distribuire).
● Asigură studierea sistemelor de reduceri, practicate de concurenţi pentru anumite servicii şi elaborarea, în caz de necesitate, a sistemelor de reduceri proprii.
● Dezvolta politici de fidelizare a clienților.
● Elaborează si asigura realizarea planului de marketing.
● Analizează oportunitatea introducerii de noi produse sau servicii.
● Menține o vizibilitate ridicata a brandurilor Companiei prin diverse evenimente proprii a hotelului.
● Identifica nevoile de instruire a personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.
● Menține relații profesionale cu toți partenerii externi (cu jurnaliștii și reprezentanții mass-media, agenții de publicitate, firme de sondaje de piața etc.).
● Reprezentarea oficială a organizației în relația cu presa
● Este responsabil de îndeplinirea altor obligațiuni stabilite de către Managerul General sau Directorul General

Beneficii:
● Program de lucru Luni Vineri (Full-time)
● Lucru oficial
● Salariul stabil + premii, bonusuri
● Traininguri peste hotare , conferinte, instruiri

Cei interesați sunt rugați să transmită CV la adresa email: tt50@search4staff.com ; În CV indicați codul postului vacant: MBM

Telefon de contact: 069 638 007

Vă mulțumim!

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Administrator Complex Turistic

Sales Trainer

Merceolog (or. Chisinau si or. Ialoveni)

Administrator Magazin (or. Ialoveni)

Sales Representatives Spanish Market

Sales Representatives English Market

Sales Representatives Greek Market

Sales Representatives German Market

Sales Representatives Polish Market

Sales Representatives French Market