WWW.MOLDOVAJOB.COM

21 2018
Ofiter Sectia Risc Operational si Supraveghere Manageriala

BC Mobiasbancă - Groupe Societe Generale S.A.

Misiune post: Analizarea si evaluarea riscurilor operationale, organizarea si urmarirea activitatii de supraveghere managerială.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei
pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30).

Responsabilităţi de baza:
Realizarea obiectivelor stabilite in cadrul procesului de implementare si administrare a sistemului
de gestiune a riscurilor operationale și supraveghere managerială;
Colecteaza, analizeaza, inregistreaza si urmareste evenimentele de risc operational declarate de
subdiviziunile bancii;
Propune masuri fiabile si consecvente pentru diminuarea si/sau evitarea riscurilor operationale.
Raportarea expunerii de risc operațional către Organele de Conducere ale Băncii conform
reglementărilor interne și celor de grup;
Stabilirea, definirea și monitorizarea indicatorilor cantitativi și calitativi de risc operațional.
Analizează scenariile de risc operațional;
Organizează şi urmăreşte activitatea de Supraveghere Managerială a Procedurilor in Banca;
Analizează anomaliile depistate in cadrul supravegherii manageriale, identifica riscurile potenţiale
şi propune măsuri corective si preventive acolo unde ele sunt necesare;
Administrează controalele, perimetrele si utilizatorii in cadrul aplicaţiei Narval.

Cerinţe fata de candidati:
Studii superioare cu profil economic si/sau juridic;
Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare;
Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare;
Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar minim 1 an;
Cunoştinţe avansate de limbă engleză;
Experienta profesionala: control intern / risc operational / legalitate /conformitate/ metodologie /
produse bancare/front office;
Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Customer Service Operator (logistic data processing)

AGENT COMERCIAL (Sudul Moldovei)

Reprezentant de vânzări

Team Leader (Sudul Moldovei)

Team Leader ( )

Manager logist

Contabil Import

Recruiter

Agent vânzări