WWW.MOLDOVAJOB.COM

12 2018
Specialist Aprovizionare Backoffice (Perioada determinata)

Petrom-Moldova S.R.L anunță recrutarea pentru poziția de Specialist Aprovizionare Backoffice.
Responsabilități principale:

Asigură evidența facturilor de livrare în Depozitul Petrolier din Chișinău;
Urmărește stocurile de produse în stațiile si depozitele Petrom;
Elaborează și înregistrează ordine de plată și verifică facturile și documentele cu privire la prestarea serviciilor din partea furnizorilor de servicii logistice;
Aprobă comanda de transport Retail și comercială în sistemul SAP, bazată pe procedura în vigoare;
Colectează și raportează Notele cu privire la recepția de intrare (NIR);
Colectează și predă declarațiile vamale și facturile de livrare către Serviciul Financiar;
Pregătește, reconciliază și aprobă procesul de lucru al transportatorului în sistemul SAP;
Dezvoltă și implementează procesele SAP, procedurile și rapoartele cu privire la logistica secundară;
Păstrează în sistem datele corecte despre încărcătură și distanțe;
Investighează, elaborează și postează în sistem documentele interne, tranzacțiile cu privire la contaminarea produsului, transferurile;
Etc.
Studii și abilități personale:

Studii superioare;
3 ani de experiență într-o poziție similară;
Cunoștințe la nivel avansat a limbilor: Română, Rusă și Engleză;
Cunoștințe înalte de operare PC: MS Excel, Word, PowerPoint, Outlook, SAP (ar fi un avantaj);
Abilități de coordonare, planificare și organizare;
Persoană responsabilă și deschisă de a invăța lucruri noi.
Dacă sunteți interesat de acest post și corespundeți cerințelor de mai sus, expediați scrisoarea de intenție și CV-ul Dvs. la adresa de email: hr.md@petrom.com , indicând denumirea poziției Specialist Aprovizionare Backoffice în subiectul mesajului.
Vor fi contactate doar persoanele care corespund cerințelor înaintate.

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

HR SPECIALIST

/ HR MANAGER 6000

Consultant / (8000 lei)

Operator-contabil

Merceolog (or. Chisinau si or. Ialoveni)

Administrator Magazin (or. Ialoveni)

Sales Representatives Spanish Market

Sales Representatives English Market