WWW.MOLDOVAJOB.COM

15 2018
Analist operațional

Direcția Credite
Centrul Procesare Servicii Clienţi

BC MOBIASBANCĂ Groupe Société Générale S.A.

Misiune post: Verificarea şi procesarea operaţiunilor creditare in Sistemul Informaţional al Băncii (SIB)

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:
Procesează în SIB facilităţile de credit şi anume setarea angajamentului, autorizarea, eliberarea
creditelor;
Verifică integritatea contractelor semnate (inclusiv asigurări), înregistrarea dosarelor in aplicațiile
dedicate respective, îndeplinirea condițiilor speciale până la eliberarea creditelor, alte documente
de eliberare aferente utilizării creditelor conform destinaţiei;
Setarea in aplicații dedicate a condiţiilor speciale, poliţelor de asigurare si reînnoirea acestora;
Asigura procesarea achitările anticipate totale sau parțiale a creditelor;
Asigura setarea în SIB facilităţilor de credit şi anume eliberarea creditelor, rambursarea
(anticipata, totala), restructurarea, etc.

Cerinţe:
Studii superioare cu profil economic;
Experienţă în domeniul bancar de minim 1 ani;
Cunoaşterea legislaţiei financiar bancare, în special domeniul creditării;
Cunoaşterea produselor bancare;
Cunoaşterea limbii române şi ruse;
Cunoaşterea la nivel avansat: MS Office, sisteme şi aplicaţii informatice specifice;
Păstrarea confidenţialităţii informaţiei.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Vânzător Consultant Regiunea Sud (Ceadîr-Lunga, Cantemir și Comrat)

DEVICES SALES DIRECTOR

Expert financiar - bancar

Specialist decontări (part time)

Specialist creditare

Sales Representative France and Benelux at Impro Group

MANAGER RELAȚII CLIENȚI CLA

Manager calitate

Merchandiser