WWW.MOLDOVAJOB.COM

24 2019
Responsabil afaceri corporative

Secţia Afaceri Corporative
Departamentul Guvernanţă Corporativă

BC Mobiasbancă - Groupe Societe Generale S.A.

Misiune post: Asigură suportul la organizarea guvernanţei corporative şi a procesului normativ al băncii.

Beneficiile pe care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Oficiu în centrul Chișinăului;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:
Participă la organizarea desfăşurării AGA, şedinţelor Consiliului Băncii, comitetelor raportoare
Consiliului Băncii, Comitetului de Direcție, precum și exercită lucrările de secretariat a acestor
organe;
Coordonează activitatea de elaborare/actualizare a documentelor normative interne ale băncii;
Reprezintă Banca în relaţiile cu Camera Înregistrării de Stat, Inspectoratul Fiscal alte organe cu
privire la înregistrarea şi aprobarea documentelor relevante.

Cerinţe:
Studii superioare economice sau juridice;
Cunoaşterea de bază a legislației privind organizarea băncilor, societățile pe acțiuni şi a principiilor
de guvernanță corporativă;
Cunoaşterea fluentă a limbilor: română, engleză şi rusă;
Cunoaşterea avansata a aplicațiilor MS Office;
Abilități de exprimare avansate în formă scrisă (română şi engleză), capacitatea de a întocmi
documente în română și engleză.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Şef Secție

Contabil

VÂNZĂTOR-CASIER în magazinele din Chişinău

Health, Safety and Environment Coordinator

Ofiter BCM (Business Continuity Management)

Manager comunicare

ASISTENT EXECUTIV

Junior Contabil

METRO - ȘCOALA COMERȚULUI PROGRAM DE PRACTICA PENTRU STUDENȚI

Coordonator Proiecte