WWW.MOLDOVAJOB.COM

12 2018
MANAGER RELAȚII CLIENȚI CLA

BC Mobiasbancă - Groupe Societe Generale S.A.

Beneficii care le oferim:
Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și
avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Avem biroul chiar în centrul orașului;
Dacă dorești să ai un prînz bun, poți folosi cantina noastră;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:45- 17:45);

Responsabilităţi principale:
Stabilirea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii ÎMM cu abordare non retail; corespondenţa cu clienţii
Băncii;
Atragerea clienţilor în Bancă, precum şi menţinerea clienţilor existenţi, prin asigurarea serviciilor
de înaltă calitate;
Formarea, gestiunea şi prezentarea dosarelor de produse pentru clienţii ÎMM cu abordare Non
Retail către organele de decizie;
Responsabil de realizarea obiectivelor individuale stabilite și de calitatea portofoliului de credit din
gestiune;
Aprecierea nivelului de risc şi a gradului de rentabilitate a serviciului oferit.
Perfectează rapoarte de activitate: echiparea clienţilor, vizite la prospecti, urmărirea atragerii la
bancă.

Cerinţe:
Studii superioare cu profil economic;
Cunoaşterea legislaţiei în vigoare;
Experiență de activitate în sistemul financiar-bancar și deservire clienti minim 2 ani;
Cunoaşterea limbilor română, rusă (engleza va constitui un avantaj);
Cunoştinţe avansate în sistemele și aplicațiile informatice (Word, Excel, Power Point).

Trimite CV-ul indicând postul solicitat prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

* Va rugam sa mentionati in scrisoarea, pe care o veti trimite, ca ati aflat despre acest post

Coordonator echipamente, metrologie si laborator (Team Leader)

Administrator Complex Turistic

Installations Engineer

Agent Vânzări Tehnică Agricola

Sales Trainer

/Accountant

Contabil

Account Manager

Customer Support/Software Integrator

Operator-contabil